Privátní ambulance - K Novému dvoru 230/18 142 00 Praha 4 - Lhotka, tel.+420 244 471 643

online objednání:

Sonografická vyšetření úhrady

Telefon:

K objednání vyšetření u nás použijte prosím v ordinačních hodinách tato telefonní čísla:

+420 244 471 643

Mimo ordinační hodiny zanechte požadavek na záznamníku nebo použijte mobilní číslo:

+420 774 723 018

sestra Herdegenová - 14-18 hod - konzultace, objednání k vyšetření

E-mail

K objednání můžete využít rovněž e-mail.

ordinace.sihena@gmail.com

 

 

 

 

Ambulantní ultrasonografie

Ultrazvuková diagnostika  
Čtvrtek 16:30 - dle počtu objednaných pacientů prim. MUDr. Radim Janoušek

Před ultrazvukovým vyšetřením je důležitá příprava pacienta.

Ultrazvuk je bezpečné, nebolestivé a zdraví neškodné vyšetření, nepoužívající ionizující (rtg) záření.

Ultrazvuk je založen na ultrazvukovém vlnění o vysoké frekvenci. Jde o elektromechanické vlnění, které vzniká v krystalech vyšetřovací sondy, odkud je vysláno do těla a po odrazu od orgánů je sondou zpětně registrováno. Výsledkem digitálně zpracované informace je černobílý obraz struktur uvnitř těla. Pro zobrazení prokrvení orgánů a tkání a také pro hodnocení průchodnosti tepen a žil se používá dopplerovské vyšetření, při kterém se na obrazovce zobrazují barevně průtoky v cévách a zaznamenává se i tvar průtokové křivky v cévě.

Ultrazvukem se vyšetřují orgány a tkáně dutiny břišní (játra, žlučník, žlučové cesty, slinivka, ledviny, slezina, močový měchýř, velké cévy, orientačně tenké a tlusté střevo). Další velkou skupinu vyšetření představují vyšetření měkkých tkání:  krku (štítná žláza, příštítná tělíska,  příušní a podčelistní slinné žlázy, cévy), lymfatické uzliny, třísla,  skrotum (= šourek) i další  měkké tkáně (podkoží, svaly, klouby aj.. Dopplerovská hodnocení se nejčastěji používají k hodnocení tepen zásobujících mozek (krkavice a vertebrální tepny), končetinových tepen (zúžení nebo rozšíření jejich průsvitu) a končetinových žil (nejčastěji k vyloučení hluboké žilní trombózy při otoku končetiny).

V naší privátní ambulanci provádíme prakticky kompletní spektrum ultrazvukových vyšetření, kromě UZ vyšetření srdce, prsů a sledování těhotenství.

Před ultrazvukovým vyšetřením je důležitá příprava pacienta.